MakalelerSu arıtma nedir?
Merhaba Değerli sumakinesi.com ziyaretçisi bu gün su arıtma nedir? Konusunu sizlerle değerlendireceğiz.

İnsanoğlu için suyun önemi yadsınamaz şekilde önemlidir. Ancak günümüzde doğal kaynaklarımıza en büyük zararı da insanoğlu vermektedir. Su arıtma’nın kullanıldığı alanları aşağıda ana başlıklar altında topladık.

1.       Su arıtma içme suyu için kullanılan bölüm

2.       Su arıtma endüstriyel alan için kullanılan bölüm

3.       Atık su arıtma için kullanılan bölüm

Su arıtma içme suları için kullanılan bölümlerde bilim ve teknolojinin gelişmesinden kaynaklı hem yeraltı kaynaklarımı hem de yer üstü su kaynaklarımız kirlenmiştir. Bu kirlenme ile beraber insanların sağlıklı içme suyu kaynakları zarar görmüş ve içilemez duruma gelmiştir. Bu noktada bu suların geri içme suyu haline çevrilmesi ön görülmüş ve içme suyu arıtma sistemleri ortaya çıkmıştır. Ve bu sisteme içme suyu arıtma sistemi denir.

Su arıtma endüstriyel alanda kullanılan su arıtma sistemleri Endüstriyel su arıtma sistemlerinin ana doğma alanı suyun endüstriyel alanda kullanılmasından kaynaklıdır. Bu üretimler sosyal hayatımızda kullandığımız birçok alanda kullanılmaktadır. Bunlarda bazı örnekler: kozmetik sektöründe su arıtma, akü suların için arıtma, boyama sektörü için su arıtma, Tekstil alanında su arıtma  ve talaşlı üretim, Torna tesviye ve buna benzer birçok alanda kullanılmaktadır.

 Atık su arıtma da kullanılan su arıtma sistemleri insanoğlu dünyaya ve doğa en çok zarar veren varlıklar olduğunu daha önceden belirtmiştik dünya bu verdiği zararları minimum düzeye çekmek için atık su arıtma tesisleri kurulmasının gerektiğini belirmiş ve bunun üzerine yasallar ve zorunluluklar getirmiştir. Bu sadece çevreye değil geçmiş zamanda arıtılmadan atılan atık sular yüzünden bir çok insan kaybı yaşanmıştır.

İşte Bu sistmelerin Hepsine SU ARITMA DENİR


Alt Kategoriler